Перелік деяких корисних ресурсів для самоосвіти учнів:
четвер, 25 серпня 2016 р.
середа, 10 серпня 2016 р.
Активне навчання в класі
Навики, які готують учнів до викликів XXІ століття давно виходять за рамки простого запам’ятовування і відтворення інформації. Критичне мислення, співпраця і вирішення реальних проблем – ключові у навчальному процесі. Основне завдання вчителя – створити активне і комфортне середовище дитини і сприяти засвоєнню матеріалу у максимально ефективний спосіб.
Ідеї для активного навчання в класі
Дискусії – або у класі або онлайн. Головне задання вчителя – заохочувати дітей мислити критично, опиратися на факти, керувати своїми емоціями і слухати інших.
Метод “Learning cells”, автором якого є Марчел Голдшмід, передбачає поділ учнів на пари, аби вони могли ставити запитання і відповідати один одному на задану тему. Перед цим учні дивляться або читають матеріал і записують свої питання. Потім вчитель ділить дітей на пари. Спочатку один учень у парі ставить свої запитання і вони дискутують разом, а потім інший. За цей час вчитель має змогу слідкувати за класом і давати зворотній зв’язок кожній парі.
Створення інфографіки – візуальне представлення їхніх знаннь чи висновків з допомогою таких онлайн-інструментів як Visual.ly, Piktochart, Canva, andDipity. Вони є безкоштовними і легкими і використанні. (Радимо вам самим спробувати ці ресурси для створення графіків, постерів і різних візуальних матеріалів для урізноманітнення вашого уроку).
Створення веб-сайту на певну тематику – спробуйте створити з дітьми простий веб-сайт з корисною інформацією, який би містив різні історії, фото, постери, цитати, інтерв’ю. Діти можуть наповнювати його самостійно, чергуватися в адмініструванні сайту, ділитися зі своїми друзями з інших класів, тощо. Перед тим, як створювати цей сайт, обов’язково проговоріть зі своїми учнями, для чого ви його створюєте, яка його мета, розплануйте активності і контент, призначне відповідального за сайт. Найкращими сервісами для такої діяльності є WordPress чи Wix.
Створення історії разом – учні сідають в коло і один з них розпочинає розповідати історію, потім зупиняється і вказує на наступного учня і він/вона має її продовжити. Ви можете адаптувати це заняття до будь-якої теми, вибрати будь-який порядок, факти, інформацію і зробити ваш урок максимально інтерактивним.
Висновки/рефлексія – перед закінченням уроку попросіть ваших учнів записати коротку відповідь на запитання, який з моментів уроку був найважчим або ж навпаки найцікавішим.
Квиток для виходу із класу – під кінець кожного заняття замотивуйте учнів подумати над пройденим уроком і завершити такі речення:
-Сьогодні я навчився (-лася)…
-Я був здивований(-на), коли…
-Тепер я розумію…
Джерело: http://www.prosvitcenter.org/
Підписатися на:
Дописи (Atom)