неділя, 18 грудня 2016 р.

Розвиток розумових здібностей на уроках інформатики

Гра для дитини — саме життя з усіма його радощами, хвилюваннями, тривогами, перемогами і прикрощами. Гра — природний для дитини вид діяльності. Розвивальна гра потребує активного мислення й практичних умінь; вона багата на емоції та щирі почуття.
 Захопившись грою, діти не помічають, що пізнають нове, а засвоєння нових знань у грі відбувається значно успішніше, ніж у будь-якій іншій діяльності. Дитина, захоплена привабливим і природним для неї ігровим змістом завдання, непомітно для себе здобуває знання. Перевагою навчального завдання, поданого в ігровій формі, є те, що в ситуації гри чи ігрового моменту учень розуміє необхідність опанування нових знань.


Дітей завжди приваблюють завдання з цікавим і яскравим розв’язком: тільки що на столі лежали різнокольорові геометричні фігури, а тепер з них утворилося кошеня, машинка, будиночок, диво-птах. 

Танграм («сім дощечок майстерності») — це головоломка, яка складається з семи гральних кісток — пласких геометричних фігур, які називають танами, що складаються у різні форми. Завдання головоломки — створити задану форму (на підставі лише обрису силуету) з використанням всіх семи танів, які заборонено накладати один на один. Це одна з найбільш популярних головоломок такого типу у світі.

За допомогою танів діти досліджують форми, використовуючи зір, дотик та моторику, розвивають увагу, пам’ять, уяву, образне та логічне мислення.


Танграм сприяє розвитку в дітей наочно-образного мислення, уяви, уваги, розуміння величини і форми, сприйняття, комбінаторних здібностей.  










неділя, 11 грудня 2016 р.

Пройшла Година Коду


Результат пошуку зображень за запитом "година коду"
    Година Коду є глобальним заходом, який залучає десятки мільйонів учнів у більш, як 180+ країнах світу.
    До цієї найбільшої освітньої події активно долучилися учні Антонівської ЗНЗ І-ІІІ ст. №18. В рамках Години Коду учні 7-10 класів спробували прості, веселі вправи з програмування. Вони пройшли лабіринт зі Злими птахами, Зомбі та дістались до омріяного жолудя Льодовикового періоду, складали крижані візерунки з Анною та Ельзою, побували в студії Пурха.
    Для кожного курсу Години Коду розроблені та перекладені більш ніж 30 мовами підручники, які працюють на персональних комп’ютерах, смартфонах, планшетах, а деякі з них взагалі не потребують комп’ютерної техніки! Можна приєднатись з будь-якого місця, використовуючи будь-які наявні ресурси.
 Усі учасники нашої ГОДИНИ КОДУ отримали іменні сертифікати!


   Кожен учень повинен мати можливість вивчати інформатику. Вона допомагає розвивати навички розв’язання задач, логіку та творчість. Розпочинаючи вивчення рано, учні отримують основу для успіху в будь-якій кар’єрі 21 століття.

пʼятниця, 9 грудня 2016 р.

Головоломки з сірниками для розвитку логічного мислення

    Головоломки з сірниками вже давно використовуються в якості завдань для розвитку логіки і творчого мислення. Популярність подібних завдань обумовлена ​​зручністю використання і доступністю матеріалу, з якого складаються цікаві геометричні та арифметичні фігури. 
    Логічні завдання з сірниками бувають як простими і складними, тому вони підходять як для дітей молодших класів, так і для середньої ланки.







середа, 7 грудня 2016 р.

вівторок, 6 грудня 2016 р.

Година коду в 2016 році

http://it-science.com.ua/img/blocks/news_13.pngЗ 5 по 9 грудня 2016 року в рамках Всесвітнього тижня інформатики по всьому світу. 
"Година Коду" - це освітній проект, створений для демонстрації можливостей навчитися основам кодування незалежно від віку, соціального стану чи знань.

Мета проекту – знайомство школярів в ігровій формі з азами програмування, руйнування стереотипів щодо роботи програміста, ознайомлення учнів із спеціальностями, які пов’язані з інформаційними системами.

До заходу "Година Коду", Україна  долучається вже четвертий рік поспіль. У 2014 році до ініціативи приєдналося понад 600 українських шкіл та 20 тис. учнів. Загалом 2014 року, у "Годині коду" взяло участь 60 млн. учнів, а за чотири роки існування ініціативи до неї долучилося понад 146 млн. учнів у 180 країнах світу.

Натискаємо на силку та приймаємо участь https://code.org/learn