7 лютого 2017 року Україна відзначала День безпечного
Інтернету.
Тисячі людей в усьому світі об’єднуються
заради підвищення освіченості з питань безпеки онлайн та участі у заходах
та активності у всьому світі.
Ідея онлайн-безпеки еволюціонувала останні роки, змінюючи
фокус від створення «безпечного» Інтернету до створення «кращого»
Інтернету.
Шляхи, якими ми всі можемо стати зміною:
- Діти та молодь можуть допомогти створити кращий Інтернет, поводячись позитивно та ввічливо онлайн, через захист онлайн-репутації як їх власної, так і інших, шляхом використання позитивних можливостей створення, залучення та поширення онлайн. Вони можуть допомогти, реагуючи на негатив та підтримуючи ровесників, які стикаються з проблемами онлайн, виступаючи проти кібербулінгу, повідомляючи про неналежний або нелегальний контент, який вони бачать. Крім цього, діти та молодь як цифрові громадяни майбутнього повинні залучатися до участі у дебатах щодо Інтернету майбутнього, маючи змогу виказати свої погляди.
- Батьки та вихователі можуть допомогти створити кращий Інтернет через підтримку відкритого та чесного діалогу з дітьми щодо їх онлайн життя, через підтримку особистісного розвитку дітей онлайн та допомогу під час виникнення складнощів або проблем; через використання позитивних можливостей спільного із дітьми залучення онлайн, допомагаючи дітям знаходити та використовувати якісні цифрові ресурси. Вони можуть допомогти реагувати на негатив, залишаючись обізнаними про онлайн діяльність їх дітей (що має відповідати віку), демонструючи власну позитивну онлайн поведінку та повідомляючи про неналежний або нелегальний контент, який вони бачать.
- Педагоги та соціальні працівники можуть допомогти створити кращий Інтернет через формування у дітей навичок цифрової грамотності, яких вони потребують у сучасному світі; надаючи їм можливості використовувати та створювати позитивний контент онлайн. Вони можуть допомогти реагувати на негатив, надаючи дітям та молоді підтримку, коли вони стикаються з проблемами онлайн, формуючи гнучкість та впевненість, навички, які потрібні молоді для безпечного користування Інтернетом.
- Індустрія може допомогти створити кращий Інтернет через створення та просування позитивного контенту та безпечних сервісів онлайн; через надання змоги користувачам реагувати на будь-які складнощі, забезпечуючи чіткі й безпечні поради, впроваджуючи легкі у користуванні та безпечні інструменти та надаючи швидкий доступ до підтримки, якщо щось трапилось.
- Владні структури та політики мають забезпечити середовище та культуру, в яких все вище зазначене може функціонувати та розвиватися. Наприклад, можливості для дітей навчатися онлайн безпеці мають бути закріплені у навчальних програмах. Забезпечити батькам та вихователям належний доступ до інформації та джерел підтримки, заохочувати провайдерів до регуляції їхніх послуг та контенту. Вони також мають просувати відповідне законодавство, забезпечувати благополуччя дітей та молоді шляхом створення ефективних стратегій захисту дитинства в онлайн-світі.
Немає коментарів:
Дописати коментар